• Uwaga! Pokazujące się na stronie szkoły reklamy nie są możliwe do usunięcia w trakcie trwania kolonii, a ich treści nie są zależne od administratora lecz zależą od przeglądanych na danym komputerze stron przez określonego użytkownika.

Wyniki Spartakiady Sportów Obronnych.

Na Strzelnicy Sportowej  w Borku Wlkp. 12 czerwca br. odbyła się Rejonowa Spartakiada Sportów Obronnych. 36  zawodników i zawodniczek szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich  z Jaraczewa, Jarocina, Pleszewa, Zimnowody  i  Borku Wlkp. rywalizowało drużynowo  oraz indywidualnie w konkurencjach: karabin sportowy, karabin pneumatyczny, rzut grantem  oraz rzut lotką.

Wyniki:

Klasyfikacja drużynowa:

Kat. szkoła podstawowa

  • I m – Szkoła Podstawowa  Borek Wlkp. drużyna I (Miłosz Maćkowiak, Gracjan Świerkowski, Kacper Marszałkowski) 350 pkt.
  • II m – Szkoła Podstawowa  Borek Wlkp. drużyna II (Nikola Dopierała, Miłosz Biedrzycki, Piotr Parysek) 249 pkt.
  • III m – Szkoła Podstawowa Zimnowoda  ( Szymon Pospiech, Jakub Kaczmarek, Kewin Pawlicki) 104,5 pkt.

Kat. gimnazjum

  • I m – Gimnazjum  Borek Wlkp. (Mateusz Walczewski, Szymon Koncewicz, Marek Koncewicz) 316,5 pkt.
  • II m – Gimnazjum Zimnowoda (Gustaw Jakubiak, Szymon Praczyk, Emil Skrzypek) 306,5 pkt.
  • III m – Gimnazjum Jaraczewo (Karolina Elimer, Eryk Gruszka, Patryk Bojański) 266,75 pkt.

Kat. szkoły ponadgimnazjalne

  • I m – LOK Pleszew ( Weronika Graczyk, Natalia Kasprzak, Dawid Molka) 451,5 pkt.
  • II m  – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 1 Jarocin (Jakub Jędrusiejko,Jakub Knop, Marian Mencel) 314 pkt.
  • III m – Zasadnicza Szkoła Zawodowa Borek Wlkp. (Mikołaj Nowak, Mateusz Kowalski, Patryk Wojtaszyk) 189 pkt.

Klasyfikacja indywidualna:

  • Najwszechstronniejszy zawodnik  – Gracjan Świerkowski  (SP Borek Wlkp.) 126 pkt.
  • Najwszechstronniejszy zawodnik – Szymon Koncewicz (Gimnazjum Borek Wlkp. )  127 pkt.
  • Najwszechstronniejszy zawodnik – Dawid Molka  (LOK Pleszew) 185,5 pkt.

Wyróżnione drużyny otrzymały puchary, medale i dyplomy, natomiast najwszechstronniejsi zawodnicy  statuetki, nagrody rzeczowe  i dyplomy.

Wśród zaproszonych gości, opiekunów drużyn oraz wolontariuszy odbyła się również sportowa rywalizacja. Startowali w takich samych konkurencjach jak młodzież.

Najlepszy okazał się Wawrzyńczak Zbigniew 153,5 pkt.; II miejsce Katarzyna Kordus 149,5 pkt.; III m Szymon Palczewski 147 pkt.

Nad  sprawną i bezpieczną organizacją zawodów czuwał zespół działaczy LOK  i sędziów w składzie: Wiesław Chiliński, Mieczysław Stanisławski, Ireneusz Dechnik, Waldemar Adamczak, Zygmunt Urbaniak, Mateusz Kordus,  Szymon Palczewski, Katarzyna Kordus, Marcin Roszak, Krzysztof Drab oraz Elżbieta Kordus.

Gminie Borek Wlkp., sponsorom oraz wszystkim osobom zaangażowanym dziękujemy za wsparcie finansowe i rzeczowe  i pomoc w realizacji  Spartakiady w ramach projektu „Strzelać każdy może–zawody i imprezy strzeleckie”.

To dzięki Państwa pomocy młodzież chętnie nabywa większe doświadczenie w sportach obronnych, uczy się trudnej sztuki współzawodnictwa i sportowej walki oraz integruje.

/-/Elżbieta Kordus

Zdjęcia: Rafał Zawodny

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.