Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019.

Rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w nowym miejscu tj. przed głównym wejściem do budynku szkoły. Na uroczystość przybyli zaproszenie goście na czele z Burmistrzem Borku Wielkopolskiego Markiem Rożkiem. Uroczystość prowadziła Zofia Wyrwińska. Po wprowadzeniu sztandarów oddała głos Dyrektorowi, który wytłumaczył dlaczego rozpoczęcie odbywa się w tym miejscu. Wyjaśnił, że  za chwilę z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości na maszt zostanie wciągnięta flaga państwowa, która będzie powiewać na maszcie do rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Dyrektor wydał komendę wciągnięcia flagi państwowej a zebrani odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Dyrektor oddał głos prowadzącej, która powitała wszystkich przybyłych oraz poprosiła Dyrektora o uroczyste otwarcie nowego roku szkolnego. Dyrektor powiedział:

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie!

Rozpoczynamy wspólnie nowy rok szkolny 2018/2019. Po wakacyjnej przerwie serdecznie pozdrawiam wszystkich, a najcieplej najmłodszych którzy po raz pierwszy przyjdą do szkoły. Witam serdecznie nowych uczniów, który przyszli do nas z innych szkół, życzę Wam, abyście szybko poczuli się tutaj dobrze i bezpiecznie, a Wasi nowi koledzy otoczą was przyjaźnią i opieką.
Już za moment usłyszycie pierwszy po wakacjach szkolny dzwonek. Wracając do szkolnych ławek, będziecie wspominali minione wakacje, zawarte znajomości, zwiedzone miejsca. Na szkolnych korytarzach ponownie zagości gwar, bo rozmowy i dyskusje na interesujące Was tematy to także forma nauki. Niech szkoła stanie się dla Was miejscem intelektualnej przygody, miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Zdobywanie i poszerzanie wiedzy, odkrywanie nauki i jej praw, odnajdywanie samego siebie w nowych okolicznościach czy rozwój własnych uzdolnień i umiejętności to fascynująca wycieczka w nieznane.
Życzę wszystkim uczniom, aby czas spędzany w szkole był radosny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniecie dużo sukcesów. W swym postępowaniu pamiętajcie, „Bogactwem człowieka są uśmiech, przyjazny gest, pogodne słowo” i takiego bogactwa życzę wam jak najwięcej.
Nauczycielom życzę, by był to rok spokojnej pracy, dającej satysfakcję osobistą i uznanie otoczenia, a postępy i osiągnięcia uczniów dawały Wam dużo zadowolenia i satysfakcji, aby nasza misja wypełniała się i czyniła nas ludźmi bogatszymi. Niech każdy dzień przynosi wam radość, jak najmniej stresu i rozczarowań, dużo zapału i optymizmu.
Drodzy Rodzice! To będzie również dla Was czas szczególny, bowiem nowy rok szkolny przyniesie Wam wiele nadziei związanych z przyszłością Waszych dzieci. Bez waszego udziału nasze wysiłki nie miałyby najmniejszego sensu. We współczesnej szkole rola rodziców jest ogromna, wasza pomoc niezbędna. Dlatego życzymy wam pociechy i dumy z waszych dzieci, żywimy też nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą oczekiwane efekty, że wspólnie będziemy tworzyli wymarzoną szkołę.

Kochani!

Rok szkolny 2018/2019 uważam za rozpoczęty. Czas wracać do szkolnych ławek, czas podążać tajemniczymi ścieżkami wiedzy, zadbajmy by wszyscy dotarli do celu i poczuli radość z dobrze wykonanego zadania!

Po Dyrektorze głos zabrał Burmistrz Borku Wielkopolskiego Marek Rożek, który życzył wszystkim wytrwałości na drodze zdobywania wiedzy.

Z krótkim programem artystycznym wystąpiły Lena Wyrwińska oraz Julia Gawrońska. Swoimi wierszami nawiązały do niepodległości Polski.

Po tej części nastąpiło wyprowadzenie sztandarów, a Dyrektor przedstawił i powitał nowych nauczycieli. Później przedstawiono wychowawców poszczególnych klas, którzy ze swoimi wychowankami udali się na krótkie powitanie do sal lekcyjnych. W ten sposób uroczystość dobiegła końca.