• Uwaga! Pokazujące się na stronie szkoły reklamy nie są możliwe do usunięcia w trakcie trwania kolonii, a ich treści nie są zależne od administratora lecz zależą od przeglądanych na danym komputerze stron przez określonego użytkownika.

Udany początek miesiąca Zuzanny Zaremby.

Początek miesiąca zapowiadał się pod dużym zapytaniem. Trochę imprez biegowych w kalendarzu i ustawienie formy i taktyki pod dany bieg było wyzwaniem nie tyle psychicznym, bo w tym to można powiedzieć, że osiągnęła mistrzostwo, ale fizycznym, gdyż różnorodność dystansów i zbieżność ich w jeden weekend był trochę nad siły, ale tu w niektórych wypadkach wygrał sportowy spryt, zaciętość i taktyka.
2 kwietnia. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. Wyjazd rano do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Dąbrowie k. Pniew. Odbywał się tam „4 bieg św. Urszuli”. W kategorii klas IV – VI na dystansie 1 km Zuzia zajęła drugie miejsce tracąc do pierwszego 4 sekundy a zyskując nad trzecią zawodniczką ponad 11 sekund.
Tydzień później był wyjazd do Poznania. 7 kwietnia w sobotę Zuzanna zameldowała się na biegu w Ogrodzie Botanicznym. Startowała na dystansie 5 km. Trasa znana więc można było łatwo zaplanować taktykę, przy najmniejszej stracie sił. Zuzia ukończyła bieg z czasem 24:45. Co dało jej 1 miejsce w kategorii K15 i była 13 kobietą w kategorii open na 170 kobiet.
Dzień później podczas biegu „Nasza Dycha” w Gostyniu odbywały się biegi dzieci i młodzieży.
Zuzia miała nie biec ze względu sobotniej „piątki” w Poznaniu, ale Jej upór i zaciętość wygrały. POSTAWIŁA NA SWOIM. Taktyka obrana na ten dzień była taka, żeby biec kontrolując czołówkę biegu. Tak też było. Zuzia biegła pół biegu w środku stawki i z założenia taktyki, jeżeli miałaby siły miała skutecznie wyprzedzać zawodniczki. Tak też zrobiła. Zostało około 150 metrów do mety, Zuzia na 4 miejscu i wtedy ten „wystrzał’ spiker określił jako iście „afrykański finisz”. Zuzia skończyła bieg na 3 miejscu.
15 kwietnia. Niedziela. Wyjazd do Kobylej Góry, gdzie odbywały się 35 Ogólnopolski bieg przełajowy o puchar Kocich Gór. Wielkość imprezy i różnorodność roczników i dystansów sprawiały wrażenie imprezy światowej. Zuzia startowała na dystansie 700 metrów w kategorii dziewcząt rocznika 2007. Dobry start dał Zuzi przewagę nad połową stawki zawodniczek przed zwężeniem przy wybiegnięciu ze stadionu, po drodze to tylko kwestia tylko czasu i dystansu, kiedy to kolejne zawodniczki zostały wyprzedzane. Przy wbiegnięciu na stadion miała stratę kilku sekund do 1 miejsca i ponad półminutową przewagę nad resztą zawodniczek.