• Uwaga! Pokazujące się na stronie szkoły reklamy nie są możliwe do usunięcia w trakcie trwania kolonii, a ich treści nie są zależne od administratora lecz zależą od przeglądanych na danym komputerze stron przez określonego użytkownika.

Światowy Dzień Uśmiechu w naszym przedszkolu.

„Miałem kiedyś uśmiech
Piękny, choć szczerbaty.
Dostałem za niego-
Buziaka od taty.
Szybko zrozumiałem
Zasady tej gry:
Każdy nowy uśmiech
Wywołuje trzy…
Teraz ma kolekcja
Liczy już tysiące.
Wpadnij po uśmiechy,
Póki są gorące!”

W miniony piątek, wszystkie grupy przedszkolne postanowiły świętować Światowy Dzień Uśmiechu. Uśmiech w każdym człowieku wywołuje radość, a radość to jedna z emocji pozytywnych, która towarzyszy nam w życiu. Dzieci w wieku przedszkolnym dopiero poznają różne emocje, więc Dzień Uśmiechu był do tego doskonałą okazją.
Od samego rana, w każdej grupie, było słychać śmiechy dzieci, bowiem każda czynność w przedszkolu tego dnia była związana z uśmiechem.
Puchatki bawiły się w kółeczku przy muzyce, a następnie wysłuchały opowiadania „Zęby” ze zbioru „Opowiadania dla przedszkolaków”. Główny bohater Tomek w bardzo humorystyczny sposób opisuje swoje przygody, w tym wypadku wieczorną dyskusje z tatą na temat codziennego, wieczornego mycia zębów. Jego uwagi i spostrzeżenia wywoływały uśmiech na niejednej dziecięcej twarzy. Każdy Puchatek dostał też znaczek uśmiechniętej buzi na pamiątkę tego szczególnego dnia.
Grupa Gumisiów na początku swoich zajęć wysłuchała śmiesznego wierszyka „Kaczka dziwaczka” i rozpoznawała minki przedstawiające różne stany emocjonalne. Dzieci poznały powiedzonka związane ze śmiechem, bawiły się z wesołą piosenką. Z dużym zaangażowaniem rysowały wesołą twarz z uśmiechem „od ucha do ucha”. Wykonały duże słońce, na każdym promyku zapisały, co nam daje uśmiech. Z tych wszystkich prac powstała wspólna gazetka. Poza tym zwróciły uwagę na fakt, że aby mieć śliczny uśmiech trzeba dbać o zęby. Po czym obejrzały bajkę edukacyjną pt. „Dr Ząbek i kraina Zębolandii.”
W grupie Smerfów również było bardzo wesoło. Po zabawach przy uśmiechniętych piosenkach były rozmowy o sporcie, ponieważ dzięki uprawianiu sportu czujemy się bardziej szczęśliwi i uśmiechnięci. Zastanawialiśmy się, jaką dyscyplinę sportową najlepiej uprawiać, by czuć się naprawdę radosnym. Jednak w tej sprawie nie byliśmy jednogłośni, ponieważ każdy preferuje inny sport, więc każdy obstawiał przy swoim. Następnie wysłuchaliśmy opowiadania pt. „Uśmiechnięte Skrzaty” i nauczyliśmy się rymowanki „Hej, hej śmiej się, śmiej…”. Oglądaliśmy fotografie uśmiechniętych ludzi i zgadywaliśmy, dlaczego się uśmiechają. Powstawały różne historie, które doprowadzały nas do śmiechu. Najbardziej podobały nam się uśmiechy ludzi, którzy mieli piękne zdrowe zęby i dlatego wspólnie z Puchatkami i Gumisiami zaprosiliśmy dentystę, pana Bartosza Szczycińskiego, który powiedział nam, w jaki sposób należy dbać o nasze zęby, aby jak najdłużej były białe i zdrowe. Każdy Puchatek, Gumiś i Smerf za uczestnictwo we wspólnym spotkaniu, otrzymał od pana Bartosza szczoteczkę, pastę oraz dyplom. Bardzo nam się podobały te wspólne zajęcia integracyjne. Po powrocie do sali zrobiliśmy pracę plastyczną pt. „Uśmiechnięte buzie” i zabawiliśmy się w zabawę pt. „Pociąg uśmiechów”. Następnie, stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem – zdobyciem Orderu Uśmiechu. By go zdobyć, każdy z nas musiał wypić sok z cytryny bez skrzywionej miny i spróbować cząstkę cytryny. Wszyscy zdali i na zakończenie dnia każdy otrzymał Order Uśmiechu.
Do grupy Tygrysków rano każdy przedszkolak wszedł do sali z roześmianą, wesołą minką. Na zajęciach przedszkolaki rozpoznawały i nazywały owoce egzotyczne. Szukali szczególnie tych w kolorze żółtym, bo ten kolor towarzyszył im przez cały dzień, jako symbol żółtej, uśmiechniętej buźki. Rozwiązywały zagadki na temat owoców. Bawiły się do piosenki „W sadzie jesienią”, która opowiada między innymi o wesołym słoneczku. Jako, że słoneczka jest już coraz mniej dzieci z grupy Tygrysków wykonały pracę przestrzenną: „Słoneczniki”, które rozświetlają nam korytarz. Na zakończenie dnia, Pani nadmuchała żółte balony. Każdy Tygrysek namalował na swoim balonie flamastrem uśmiechniętą buźkę i zabrał go sobie do domu, na pamiątkę Dnia Uśmiechu.
W grupie Skrzatów dzieci własnoręcznie wykonały rekwizyty, którymi udekorowały swoje bluzki oraz wręczyły uczniom klas I, III i nauczycielom, życząc dużo uśmiechu. „Mały, czy duży niech pamięta, aby jego buzia była zawsze uśmiechnięta” – hasło to towarzyszyło im podczas wspólnych zabaw. Starsze przedszkolaki ułożyły uśmiechniętą buzię z materiału, a 3i 4 latki z nakładek. Zabawy zręcznościowe, gry zespołowe oraz konkursy pozwalały bawić się w radosnym nastroju. Dzieci uczestniczyły w wieszaniu czapek na sznurku, przekazywaniu piłek przez rurki uformowane ze sztywnych kartonów, strzelaniu piłką do celu.
Ten dzień upłynął nam niezwykle szybko i bardzo, bardzo wesoło. Z pewnością zostanie on w naszej pamięci przez dłuższy czas. Życzymy sobie, aby uśmiech jak najczęściej gościł na twarzach naszych przedszkolaków i wszystkich ludzi na całym świecie.

/-/Kamila Olińska

Zdjęcia: ZSP

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.