Sprawozdanie z kolonii letnich w Międzyzdrojach.

Powiększ obraz

W dniach od 4 do 10 lipca br. 15 osobowa grupa uczniów z naszej placówki przebywała na koloniach w Międzyzdrojach. Organizatorem wypoczynku był Zespół Szkolno –Przedszkolny w Borku Wielkopolskim.

Kadrę wychowawczą tworzyły: Róża Michalewicz-kierownik, Lucyna Krzyżosiak –opiekun i Kamila Olińska- opiekun.
Niestety mało było okazji do kąpieli i plażowania. Zastąpiono ten punkt harmonogramu spacerem i zwiedzaniem atrakcji turystycznych miasteczka. Pobyt w Międzyzdrojach zapewnił dzieciom optymalne warunki aktywnego wypoczynku. Ponadto zmiana klimatu pozwoliła na poprawę zdrowia i kondycji fizycznej.
Koloniści uczestniczyli w cyklicznych zajęciach dotyczących zagadnień profilaktycznych np.: od papierosów, narkotyków, alkoholu, czy dopalaczy. Uświadomiono dzieci i i młodzież o zagrożeniach z nimi związanych oraz o sposobach przeciwdziałania wszelkim nałogom. Ponadto organizowano zajęcia sportowe w pobliskim ORLIKU, najczęściej były to rozgrywki w piłkę nożną. Sporą część czasu przeznaczono na zwiedzanie atrakcji turystycznych miasta i okolic. Koloniści obejrzeli Bałtycki Park Miniatur, Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego. Mieli okazję zaliczyć Muzeum Bunkier V-3. Byli uczestnikami wycieczki autokarowej do Świnoujścia oraz Wapnicy. Korzystali z atrakcji placu zabaw i wesołego miasteczka. Odbyli piesze wycieczki na punkty widokowe okolic Międzyzdrojów. Wzięli udział w lekcji przyrodniczej na terenie Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego. Zwiedzili pokazową zagrodę żubrów na jego terenie. Nie brakowało zajęć integracyjnych, wspólnych zabaw i gier ruchowych. Odbyło się także ognisko pożegnalne z pieczeniem kiełbasek i zabawami wokół niego.

/-/Róża Michalewicz