Smerfy z wizytą w przychodni weterynaryjnej Mencel-Vet.

Powiększ obraz

”Bo weterynarz to lekarz dla zwierząt
On ich choroby doskonale zna
Zbada słuchawkami, lekarstwa zapisze
A kiedy trzeba, nawet zastrzyk da”

8 czerwca przedszkolaki z grupy Smerfy, skorzystały z zaproszenia zaprzyjaźnionego lekarza zwierząt pana Jacka Mencla, który niedawno u nas gościł i wybrały się do przychodni weterynaryjnej. Celem naszego spotkania było poznanie specyfiki pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Dokładnie obejrzeliśmy przychodnię weterynaryjną, pomieszczenie po pomieszczeniu, a jest tam ich niemało – poczekalnia, izba przyjęć, gabinet zabiegowy, sala operacyjna, RTG, sala pooperacyjna, laboratorium, a nawet miejsce strzyżenia i pielęgnacji zwierząt.
Pan doktor weterynarz opowiedział nam, o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazał, czym bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Poznaliśmy narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt – urządzenie do badania USG, mikroskop, stół do zabiegów operacyjnych, stetoskop, otoskop, termometry oraz strzykawki. Pan weterynarz podkreślił konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.
Dodatkową atrakcją dla wszystkich było spotkanie z kotem o imieniu Mirek, który za mieszkanie, obrał sobie właśnie lecznicę dla zwierząt. Bardzo mądrze zrobił, ponieważ opiekę lekarską ma 24 h na dobę.
Wszyscy zadowoleni z nowymi wiadomościami wracaliśmy do przedszkola, a że pogoda była przepiękna nie mogło się obyć bez pysznych lodów.

Dziękujemy Lekarzom z Przychodni Weterynaryjnej MENCEL-VET, a zwłaszcza Panu Jackowi Menclowi
za możliwość obejrzenia przychodni weterynaryjnej,
poznania miejsca pracy weterynarza,
sposobu pielęgnacji zwierząt domowych
oraz metod badania i leczenia zwierząt.

/-/Kamila Olińska

Zdjęcia: Kamila Olińska