• Uwaga! Oświadczenie dotyczące szafek uczniowskich pobieramy ze strony internetowej szkoły (na dole prawego panelu bocznego) a nie z Librusa.

Przedszkolaki bawią się wspaniale, jak co roku w karnawale.

„Jest karnawał, w karnawale wszyscy urządzają bale. To tradycja bardzo stara – strojów pięknych, co niemiara! Dziś na moje rozkazanie niech się miły nastrój stanie. Niech w zabawie, no i w tańcu splotą się ręce przebierańców. Bawmy się więc wesoło, niechaj wszystkie pary wirują wkoło”.

Karnawał to miła tradycja, przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo przez nas lubianą, dostarczającą wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.
8 lutego, czyli w tegoroczny TŁUSTY CZWARTEK odbył się bal karnawałowy w boreckich oddziałach oraz w Wycisłowie. Zaleskie Tygryski miały balik kilka dni wcześniej.
W czwartkowy poranek w przedszkolu pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci były pięknie przebrane, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, biedronki, żołnierzy, rycerzy, piratów, policjantów, żołnierzy, Spidermanów, Supermanów, przepiękne Elzy itp. … nie sposób zliczyć i wymienić wszystkich przebierańców.
Bawiliśmy się w małej sali gimnastycznej, która na tę okoliczność zmieniła się w salę balową. Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów, robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Wszędzie było mnóstwo kolorowych balonów. Muzyka porywała wszystkich do tańca w rytm radosnych karnawałowych kawałków muzycznych. Oczywiście, nie mogło zabraknąć ponadczasowych Kaczuch. Zabawy taneczne były przerywane konkursami, takimi jak: prezentacja strojów, taniec na gazecie, taniec z serpentynką itd. W połowie balu zrobiliśmy sobie przerwę, jak przystało na Tłusty Czwartek, na pyszne pączki. Zajadaliśmy je ze smakiem.
Następnie, dzięki Panu Dyrektorowi mieliśmy możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych.
Kiedy czas zabawy dobiegł końca z żalem opuszczaliśmy naszą salę balową. Bal umożliwił nam i paniom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości, a to było głównym celem tego balu. Potem każda grupa bawiła się w swojej sali przedszkolnej przedłużając sobie dziecięcą imprezkę.
Skrzaty w Wycisłowie, natomiast bal rozpoczęły od korowodu przebierańców, a w nim był przemarsz przy muzyce, prezentowanie strojów balowych, wybór najciekawszego stroju przez dzieci. Było z czego wybierać. Wszyscy uczestnicy przybrali postacie z bajek znanych i lubianych. Przedszkolaki rwały się do tańca, więc z balonami odtańczyły taniec cwałowaniec oraz taniec nocy i dnia. Zabawa „Usiądź na krzesełku” pozwoliła w trakcie przerwy odpocząć. Dzieci świetnie się bawiły przy zabawie „Wędrująca piłka”, a taniec na gazetach zintegrował wszystkie pary. Podczas przerwy starsi koledzy wypowiadali słowa „Wszyscy pięknie przebrani tańczą, jak zaczarowani”. Układając balony z pociętych kartek można było zregenerować siły. Atmosfera była radosna, a czas szybko płynął. Żal, że rok nie trwają bale!
Dnia 5 lutego, w przedszkolu w Zalesiu, u Tygrysków odbył się również bal karnawałowy.. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było u nas spotkać wróżki, królewny, kominiarza, wojownika ninja, kowboja, Spidermana, Czerwonego Kapturka, Liska, Myszkę Miki i inne. Po dokonaniu ostatnich poprawek przy strojach, przeszliśmy do sali, której wystrój wprowadził nas w balowy nastrój. Tygryski świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach, konkursach przez nie prowadzonych. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się radośnie. Po kilku chwilach wypoczynku i po drobnym, słodkim poczęstunku, muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, rockandrolla, Kaczuch i wielu, wielu innych skocznych piosenek. Po balu każdy zabrał ze sobą balonik na pamiątkę.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.
Kolejny bal karnawałowy już za rok!!!

/-/Kamila Olińska

Zdjęcia: ZSP

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.