Konkurs profilaktyczny p.h. „Dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych”.

Powiększ obraz

Dnia 11 czerwca b r. odbyło się podsumowanie konkursu profilaktycznego p. h. „Dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych”. Konkurs miał charakter plastyczny i był przeznaczony dla uczniów klas I – III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim. Dzieci rysowały sytuacje związane z tematyką bezpieczeństwa lub w inny graficzny sposób przestrzegały przed niebezpieczeństwami grożącymi dzieciom. Konkurs był następstwem Tygodnia Bezpieczeństwa, podczas którego uczniowie poprzez zajęcia z pedagogami szkolnymi utrwalali zasady bezpiecznego i zdrowego stylu życia. W etapie klasowym brali udział wszyscy uczniowie klas I – III, a w etapie szkolnym trzy wybrane prace z każdej z klas. Komisja konkursowa w składzie: pedagog Dorota Jankowiak, pedagog Aneta Ciszyńska, logopeda Katarzyna Leopold oceniła prace pod względem: zgodności treści rysunku z tematyką zdrowia i bezpieczeństwa, interesującego ujęcia tematu oraz estetyki wykonania i przyznała nagrody.
W kategorii klas pierwszych komisja nagrodziła prace następujących uczniów:
I miejsce – Zofia Borysiak kl. 1c
II miejsce – Piotr Juskowiak kl. c
III miejsce – Klaudia Pietrzyk kl. 1a
Wyróżnienia: Kamil Kołacki kl. 1c, Weronika Stelmaszyk kl. 1a
W kategorii klas drugich:
I miejsce – Jakub Zieliński kl. 2b
II miejsce – Iga Przybylak kl. 2a
III miejsce – Zofia Roszak kl. 2a
Wyróżnienia: Maksymilian Styś kl. 2b, Kacper Tomczak kl. 2b
W kategorii klas trzecich:
I miejsce – Julia Pietratzka kl. 3b
II miejsce – Kamil Kordek kl. 3w
III miejsce – Marysia Wojtkowiak kl. 3c
Wyróżnienia: Wiktoria Pospiech kl. 3d, Dominik Kuliński kl. 3a, Agata Gendera kl. 3w.

Podczas apelu –podsumowania wręczone zostały również upominki i gadżety za udział w konkursie profilaktycznym dla klas V : „Palić, nie palić-oto jest pytanie?”. W etapie szkolnym pierwsze miejsce i do etapu powiatowego zakwalifikowana została praca-gra planszowa uczennicy klasy V c, Leny Wyrwińskiej.  Drugie miejsce zdobyła gra Zuzanny Zaremba, Wyróżnienia-gry: Anny Klawy i Aleksandry Stężyckiej, Nagrody pocieszenia otrzymali: Piotr Parysek i Maciej Szczepaniak.

Nagrody ufundowała: Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działająca przy Urzędzie Miasta w Borku Wielkopolskim oraz Rada Rodziców Zespołu Szkolo-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim.

Ofiarodawcą gadżetów dla wszystkich uczestników etapu szkolnego konkursu był Zespół Interdyscyplinarny działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Borku Wielkopolskim.

/-/Dorota Jankowiak/Aneta Ciszyńska

Zdjęcia: Dorota Jankowiak