• Klauzula informacyjna dostępna w lewym panelu w zakładce RODO.

Dzień Małych Kobietek.

„[…] Więc dziś pamiętaj mężczyzno duży i mały,
by wszystkie Panie się uśmiechały.
Możesz to sprawić drobnym upominkiem,
a nawet uśmiechem lub dobrym uczynkiem”

Dzień Kobiet w grupie Puchatków był okazją do porozmawiania na temat kobiet w naszych rodzinach. Przedszkolaki chętnie opowiadały, czym zajmują się ich mamy, babcie. Rozmawialiśmy o zawodach wykonywanych przez panie, a także o tym, że każda dziewczynka w przyszłości może zostać, kim tylko chce. Po wesołej zabawie przy muzyce wszyscy zasiedliśmy do stoliczków, aby zjeść coś słodkiego. W Dzień Kobiet nie może zabraknąć kwiatów, dlatego wykonaliśmy laurki z kwiatkami, lecz tym razem wyciętymi z materiału. Dziewczynki bardzo ucieszyły się także z otrzymanych od chłopców puzzli. Wszyscy mieli tego dnia na twarzach wiele uśmiechu i to było najważniejsze.
W grupie Smerfów tego dnia, chłopcy zachowywali się wyjątkowo w stosunku do swoich koleżanek – przepuszczali je w drzwiach, ustępowali, pomagali oraz byli bardzo mili. Rano wszyscy wysłuchaliśmy wiersza pt.: „Dzień Kobiet” i zastanowiliśmy się nad rolą kobiety; rozmawialiśmy czym zajmują się panie i jak należy okazywać im szacunek. Po gorącej dyskusji chłopcy zadeklarowali, że nie chcieliby chodzić do przedszkola do grupy samych chłopców, bo bez dziewczynek to nie to samo, bez nich byłoby nudno. Stwierdzili również, że bez kobiet nie byłoby ich na świecie, więc panie muszą być i już! Po gorącej dyskusji przyszedł czas na konkurs pt.: „Mała Miss”, w którym chłopcy byli jurorami, obserwowali i oceniali dziewczynki. A konkurencje były nie byle jakie, bo trzeba było się zaprezentować się w kilku kategoriach: gracji, równowagi, wiedzy, matematyki, najdłuższego kucyka, uśmiechu, śpiewania, skakania oraz szybkości. Dziewczynki chętnie przechodziły wszystkie konkurencje i zbierały ogromne brawa od swoich kolegów. Po każdej konkurencji chłopcy przyznawali punkty, a pani praktykantka zapisywała i zliczała. Laureatki w poszczególnych konkurencjach otrzymały dyplomy. Po skończonej zabawie chłopcy złożyli dziewczynkom życzenia, zaśpiewali gromkie „STO LAT” oraz wręczyli upominki, a te poczęstowały ich słodyczami. To był bardzo radosny dzień i wszyscy zapiszą go w swojej pamięci. Tego dnia na twarzach wiele uśmiechu i to było tak naprawdę najważniejsze w tym święcie.
Z okazji Dnia kobiet u Skrzatów odbyła się uroczystość. Wszyscy mali panowie tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom „100” lat, a następnie wręczyli prezenty. Tego dnia w przedszkolu panowała wesoła atmosfera. Można było usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się przedszkolaki. Dzieci rozwiązywały również zagadki, poznawały różne zawody kobiet. Dzień upływał pod hasłem „Bądź uprzejmy dla koleżanki”. Uroczystość zakończyła się smacznym poczęstunkiem. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyło o mile spędzonym czasie.
8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z grupy Tygryski, zaśpiewali dziewczynkom i swoim paniom gromkie „100 lat” oraz złożyli im życzenia. Nie obyło się bez drobnych upominków. Wspólnie tańczyliśmy i bawiliśmy się przy wesołej muzyce. Wysłuchaliśmy także wiersza Hanny Łochockiej pt. „Tyle kobiet dookoła”. Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni.
Wszystkie panie i dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia, upominki i promienny uśmiech… Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych.

/-/Kamila Olińska

Zdjęcia: ZSP

Dodaj do zakładek Link.

Komentarze są wyłączone.