Dzień Chłopca w Przedszkolu.

Powiększ obraz

30 września 2019 roku w grupie najmłodszych przedszkolaków obchodzono niezwykle ważne święto, a mianowicie Dzień Chłopca. Z tej okazji dziewczynki z samego rana zabrały się do pracy i ozdobiły dla swoich kolegów piękne krawaty z odznaką „Super Chłopaka”.

Nasi mali dżentelmeni byli zachwyceni. Czekała na nich również odrobina rywalizacji w formie wspaniałej zabawy, która przybrała postać rozmaitych konkurencji ruchowych i nie tylko. Na początek damy oceniały gromkimi brawami zmagania chłopców na skocznej piłce. Następnie obserwowałyśmy z uwagą grę w kolorowe „kręgle” i celne strzały naszych bohaterów. W dalszej kolejności czekał na dżentelmenów slalom, jaki musieli przebyć, kopiąc jednocześnie piłkę. Wiele radości sprawiło również rzucanie kasztanami do wiaderka, jednak w największy zachwyt wprawił wszystkich przedszkolaków ELIKSIR SZCZĘŚCIA, czyli …. pyszny soczek z cytrynki, który chłopcy wypili niemalże bez skwaszonej minki. Dziewczynki zgodnie uznały, iż każdy dżentelmen zasługuje na Dyplom Super Chłopaka i takowy dostali, otrzymując jednocześnie owacje na stojąco, a także słuchając radosnego śpiewu „Sto lat, sto lat…”. Kolejne chwile upływały na wspólnych zabawach z chustą animacyjną oraz balonami. Nie zabrakło tańców, podczas jakich należało utrzymać je między brzuchami oraz głowami. Wspólnie umilaliśmy sobie czas, łapiąc bańki mydlane i wykonując śmieszne zdjęcia z gadżetami w tematycznej ramce. Zwieńczeniem stała się zabawa w „Ciepło, zimno” – nasi Super Bohaterowie musieli odnaleźć ukryte w sali upominki w postaci książeczek oraz układanek, a także słodkich Misiów Lubisiów, które cała grupa zajadała z apetytem. Ten wyjątkowy dzień na długo zapadnie w pamięci naszych przedszkolaków.

W Dniu Chłopca dziewczynki z grupy „Puchatków” wcieliły się w rolę jurorów konkursów dla chłopców. Zawodnicy mieli za zadanie odgadnąć nazwę instrumentu, na którym zagrały dziewczynki. Następnie przedszkolaki wzięły udział w konkursie tanecznym. Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i w pełni zaprezentowali swoje umiejętności Po rywalizacji nadszedł czas złożenia życzeń oraz wręczenia upominków dla chłopców i dziewczynek. Wszyscy świetnie się bawili i chętnie brali udział w zabawach. Na zakończenie chłopcy otrzymali zasłużoną legitymację „SUPER CHŁOPAKA”.

30.09.2019 roku był dla dzieci z grupy Smerfy bardzo wyjątkowy. Wspólnie z naszym grupowym misiem Wiktorem świętowaliśmy Dzień Chłopca. Na początek świetnie bawiliśmy się przy pomocy kolorowej planszy i pacek na muchy. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością kolorów. Rywalizacja chłopców i dziewczynek sprawiła wszystkim dużo radości. Podczas gry wykorzystaliśmy także dary jesieni – kasztany. Dziewczynki w trakcie zajęć porannych przygotowały w prezencie dla chłopców dyplomy, które wraz z drobnym upominkiem wręczyły swoim kolegom. Dla wszystkich dzieci Rada Rodziców przygotowała słodkości. Dużą atrakcją święta naszych chłopców był wyjątkowy obiad. Na naszych stolikach zagościła pyszna pizza, frytki i owocowe soki. Serdecznie dziękujemy właścicielom Pizzerii „Apetita” za ufundowanie dzieciom z grupy Smerfy wyjątkowego poczęstunku. Dzień pełen wzruszeń i emocji skończyliśmy wspólną zabawą „na dywanie”.

30 września 2019 roku w grupie Skrzatów obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji w dniu „Święta Chłopców” pani wraz z dziewczynkami przygotowała specjalne medale dla „Super Chłopaka”. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia oraz obdarowały upominkiem. Wszyscy dobrze się bawili. Po zabawie Skrzaty wspólnie zasiadły do słodkiego poczęstunku.
W grupie „Tygryski” po odśpiewaniu swoim kolegom „100 lat” i złożeniu życzeń dziewczynki wręczyły chłopcom upominki. Każdy z chłopców odbierając prezent miał uśmiech na twarzy widząc samolot, którego można puszczać jak latawca. Rozmowy na temat kogo samolot poleci dalej a kogo wyżej trwały długo. Gdy w końcu emocje opadły dziewczynki zaprosiły kolegów do tańca. Wszyscy świetnie się bawili. Chłopcy podziękowali dziewczynkom za prezenty, wręczając im słodki upominek.

/-/Anna Polaszyk