Akcja “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Powiększ obraz

Nasza szkoła przystąpiła do akcji Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci.
Termin akcji: od 6 do 15 lutego 2019 roku.
Przynieśmy do szkoły zużyty sprzęt RTV i AGD, baterie, komputery, drukarki, kable, akumulatory, tusze, zabawki z napędem elektrycznym i elektronicznym i wiele innych rzeczy (szczegółowy wykaz wraz z innymi informacjami znajdziecie na stronie www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl w zakładce RODZAJE ELEKTROŚMIECI).

W ten sposób pozbędziemy się niepotrzebnych rzeczy, a nasza szkoła zdobędzie bony, które będzie można wymienić na nagrody rzeczowe: sprzęt sportowy i materiały biurowe. Zachęćmy firmy i instytucje do oddania niepotrzebnego sprzętu (otrzymają Kartę Przekazania Odpadu).
Każdy uczeń w zależności od przyniesionej przez siebie ilości sprzętu otrzyma punkty za zbiórkę surowców wtórnych (od 1 do 10).
Miejsce zbiórki: drobny sprzęt tj. baterie, telefony itp. składujemy w klasie w miejscu wyznaczony przez wychowawcę.
Wielkogabarytowy sprzęt należy dostarczyć do budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp. ul. Szkolna 1 (przed przekazaniem sprzętu prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły w celu otrzymania informacji o miejscu składowania. Powiadom również swojego wychowawcę o przekazaniu sprzętu.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, nauczenie ich świadomego gospodarowania odpadami.

/-/Samorząd Uczniowski