Stary kontra Nowy.

Stary rok trzeba było podsumować zawodami biegowymi. Dobrą okazją był bieg, który odpowiadał pod kilkoma względami czas, dystans i kategoria wiekowa. Te czynniki stawiały Zuzię już na dobrej pozycji wyjściowej. Wysokie morale nastawiało optymistycznie na końcowy efekt.30 grudnia na starcie 33 Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy w kategorii dziewcząt rocznik 2007 stanęło 25 uczestniczek. Trasa w mieście o różnym nachyleniu szybko wyłoniła czołówkę młodych uczestniczek. Zuzia po dobrej końcówce zajęła ostatecznie drugie miejsce rozdzielając uczestniczki z Bystrzycy i Wrocławia. Podczas biegu prowadzono także klasyfikację szkół oraz klubów sportowych.
Za zdobyte 12 pkt Zuzi szkoła nie została sklasyfikowana, uwzględniono tylko klub UKS Jedynka Gostyń).

Nowy rok. Każdy ma postanowienia, że zacznie biegać, ale nie Zuzia, dla której stary i nowy rok łączy się w jeden cykl biegowy. 5 styczeń miał być zimowy i zimny, ale rzeczywistość sprawiła niespodziankę. II Zimowa Piątka Nocnego Puszczyka. Temperatura plusowa, zero wiatru. Na trasie woda, błoto i ciemność. Start zaplanowano 21:45. Po wystartowaniu ruszyła „rzeka światełek”, gdyż lampki były obowiązkowym wyposażeniem. Po 28 minutach i 37 sekundach Zuzia zameldowała się na mecie przy owacjach od kibiców i uczestników, którzy ukończyli swoje biegi. Bieg wyszedł wspaniale, gdyż Zuzanna na 5 km biegła wśród 42 kobiet zajmując w kategorii OPEN wysoką piątą lokatę ze stratą 12 sekund do 3 miejsca. To nie był koniec, gdyż w kategorii K15 była jedyną reprezentantką i zajęła najwyższe miejsce na podium.